Het 250-cc vloeistofgekoelde DOHC monocilinderblok met vier kleppen is nu nog beter. De PGM-FI-injectie voedt het EURO4-blok via een 38-mm gasklephuis. Het vierkleps DOHC-blok levert 24,4 pk bij 8.500 tpm en 22,6 Nm koppel bij 6.750 tpm dankzij de vernieuwde airbox, het nieuwe gasklephuis en een nieuw en lichter uitlaatsysteem.
Sterk en slank
Het blok en het stalen frame passen perfect samen. Het semi-dubbel wiegframe en het monocilinderblok vormen een sterke combinatie waarmee lange offroadtrips of het navigeren over dunne stadswegen geen probleem zijn.
De juiste balans
Een primaire balansas vermindert de trillingen van het blok, terwijl de zesversnellingsbak en koppeling sterk genoeg zijn voor offroad-gebruik. Bovendien werken deze ook soepel tijdens een rit door stadsverkeer.